+421 918 994 093 (po-pi: 08:00-15:00)


CD Podjavorinská, Ľudmila: Žiabiatko – Čin, čin

Kategória:
Hovorené

Dostupnosť:
Vypredané..
Cena:
€ 7.99

Žabiatko

Významnú časť katalógu vydavateľstva OPUS tvoria tituly hovoreného slova, pričom systematicky sa nahrávala tvorba pre deti, vrátane dramatizácií diel slovenských literárnych klasikov. Ľudmila Podjavorinská je považovaná za zakladateľku modernej slovenskej literatúry pre deti, a tak zákonite nemohla chýbať v edičných plánoch. Album básničiek pod názvom Žabiatko sa nahrával v roku 1979 a podieľali sa na ňom legendárni slovenskí herci: Zdena Gruberová, Zora Kolínska, Eva Rysová, Soňa Valentová, Viera Topinková a ďalší. Nie je bez zaujímavosti, že scénickú hudbu k albumu skomponoval Jaro Filip, ktorý ju aj so skupinou Burčiak (sprievodnou kapelou Deža Ursínyho) nahral. Na CD vychádza album Žabiatko po prvýkrát.

 

Tracklist:

1. Žabiatko

2. Do školy

3. Svadba

4. Pršalo zvečera

5. Výplata

6. Rak sa žení

7. Na tanci

8. Svadba

9. Sršeň

10. Hostina

11. Rozprávka

12. Medový hrnček

13. Demikát

14. Sova na trhu

15. Hudie svrček

16. Pytačky

17. Čmeliak muzikantom

 

Čin-čin

Najpopulárnejším dielom Ľudmily Podjavorinskej pre deti je nesporne knižka Čin-čin o dobrodružstvách nezbedného vrabčiaka Čima. Opus pristúpil k jeho nahrávaniu v roku 1988 (tak ako k celej tvorbe pre deti) naozaj veľkoryso. V dramatizácii Anny Sýkorovej účinkuje sedemnásť hercov (Pavol Mikulík, Vladimír Obšil, Ida Rapaičová, Zdena Studenková, Ján Valentík, Viera Richterová, Zoro Laurinc, Mária Kráľovičová, Eva Mária Chalupová, Peter Rúfus a ďalší). Scénickú hudbu skomponoval Igor Bázlik. Podobne ako v prípade albumu Žabiatko, aj tentokrát vzniklo dielo, ktoré počúvali a počúvajú (neraz so svojimi rodičmi) deti mnohých generácií.

 

Obsadenie:

Pavol Mikulík – rozprávač / Vladimír Obšil – Čimo / Ida Rapaičová – mama I / Ján Valentík – tata I / Zdena Studénková – Čin-Čin / Oľga Šalagová – mama II / Ján Mistrík – tata II / Roman Féder – Čvirik / Gustáv Legéň – svat / Mária Dacejová – studienka / Viera Richterová – čerešnička / Zoro Laurinc – lastovičiak / Mária Kráľovičová – vrana / Eva Mária Chalupová – kukučka / Juraj Benčík – gajdoš / Peter Rúfus – ďateľ / Viera Topinková – muška

Hlavný partner

Kontakt
HOLLYWOOD C.E.S., s.r.o.
Bernolákova 14
031 01 Liptovský Mikuláš
Slovenská Republika

+421 918 994 093 (po-pia: 08:00-15:00)
info@niagara.sk
Odporúčame tiež
Plyšákovo.sk